Pivot Kapı Modelleri Fiyatları

Pivot menteşe ile üretilen kapılar, normal çelik kapılara göre çok daha büyük boyutlarda üretilebilmektedir. Pivot villa kapısı modelleri dış kapılarda tüm dünyada en çok tercih edilen kapı modelleridir. Pivot kapı fiyatları kapının ebatlarına ve dış malzemesine bağlı olarak değişkenlik göstermektedir. Pivot kapı modelleri içinde kompozit pivot kapılar, kompakt lamine pivot kapılar, iroko pivot kapı modelleri en çok tercih edilen pivot villa kapıları olarak öne çıkmaktadır. Boss Çelik Kapı olarak üretimini yaptığımız tüm pivot kapı modelleri üzerinde Fritsjurgens marka Hollanda üretimi 500 kg kapasiteli pivot kapı menteşeleri kullanmaktayız.

Pivot Kapı Modelleri Fiyatları

Pivot Kapı Modelleri Pivot Villa Kapısı 700


Pivot Kapı

Pivot kapı, dikey bir eksende, bir mil üzerinde dönen sallanan bir kapıdır. Bu, menteşelerin kapının yanına ve bitişik duvara tutturulduğu normal menteşeli kapılardan farklıdır. Pivot kapılar özellikle Avrupa ve Amerika bölgelerinde en çok tercih edilen kapı çeşitleridir

Pivot Menteşe Nedir?

Pivot menteşe sistemi, kapının altında bir pivot menteşeden ve kapının üstünde veya tavanda bir üst pivottan oluşur. Üst pivot, pivot noktasının üst tarafıdır ve pivot kapıyı tavana sabitler150 kg ile 500 kg arası kapılar üretilebilmektedir.

Pivot Kapı Fiyatları

Pivot kapı fiyatları normal menteşeli kapıların fiyatları ile karşılaştırıldığında daha yüksek maliyete sahiptir. Bu durumun ana nedeni ise kullanılan pivot menteşenin fiyatlarının euro bazında olması ve yaklaşık 1.000 euro gibi bir fiyata sahip olmasından kaynaklanmaktadır. Daha ucuz pivot kapı modelleri piyasada bulunmakla birlikte kullanılan pivot menteşe kalite konusunda tatmin edici olmamaktadır. Boss Çelik Kapı olarak tüm pivot kapı modellerimizde FritsJurgens marka ithal 500 kg taşıma kapasiteli üst segment pivot kapı menteşesi kullanmaktayız.