Bodrum Mavi Kapı Modelleri Villa Kapısı Boss Çelik Kapı

Bodrum Tarihi Dokusuna Uygun Kapı Modelleri

Geleneksel Bodrum Evleri

Bodruma yolu düşenleri büyüleyen beyaz evler. Beyaz Bodrum evleri genellikle mavi kapı ile tamamlanan kendine has bir tasarıma sahiptir. Peki Bodrum evleri neden beyaz renkte, kapıları ise neden mavidir, biliyor musunuz?

Bodrum Geleneksel Evleri Genel Özellikleri

Bodrumun geleneksel evlerinde genellikle giriş katlarında pencere bulunmaz, bodrum ev kapıları geleneksel mimari de ikinci katta yer almaktadır. Sıcaklığın ve nemin yoğun yaşandığı Bodrum’da evler ısıyı dah az alması ve içeriyi daha serin bir şekilde tutması için evlerde genellikle beyaz renk tercih edilmektedir.

Bodrumda yer alan evler mimari olan bakımından 4 kategoriye ayrılmaktadır.

İlk olarak iki katlı, dikdörtgen evler.

İkinci olarak ise Avrupalı tüccarların sıkça tercih ettiği yüksek tavanlı tek katlı evler.

Üçüncüsü olarak yarım kotta yer alan basamaklı evler

Dördüncüsü olarak bir şatoyu andıran ortaçağ derebeylerinin kule biçimindeki mimariye sahip evleri

Günümüzde geçmişten bugüne kullanılan bu 4 mimarinin birleştirilmesi ile yeni bodrum mimarisi oluşmuş, ve ana hatları ile bu 4 geçmiş mimariden birine sadık kalan yapılar inşa edilmektedir.

Son dönemlerde ise geçmişe dönüş niteliğinde Taş evlere olan ilgi üst düzeye ulaşmış durumdadır.

Bodrum Taş Evler Taş Ev Modelleri Bodrum
Bodrum taş evler taş ev modelleri bodrum

Bodrum Villa Kapılarında Uzun Yıllardır Tercih Edilen Renk, Mavi Villa Kapısı

Beyaz rengi sıcaklığa karşı bir koruma kalkanı olarak kullanan geleneksel bodrum evleri, kapı seçimlerinde ise mavi dış kapı modelleri ile uzun süredir beyaz evlere renk katmaktadır. Mavi dış kapı sadece bir kontrast oluşturmak amaçlı kullanılmaktadır diye düşünüyorsanız yanılıyorsunuz. Yine eski dönemlerden edinilen bu alışkanlığın esas amacı, mavi kapı akrep, çıyan, yılan ve bir çok haşere tarafından ateş olarak algılanmakta ve bu haşereleri evden uzak tuttuğuna inanılmaktadır.

Taş Evlerde Nasıl Kapılar Tercih Edilmelidir?

Taş evler mimari açıdan yüzyıllar öncesinin izlerini taşımaktadır, buna uygun olarak kapı üzerinde kullanılması planlanan villa kapısı da konsepte uygun olmalıdır. Villa giriş kapıları yapının mimarisine uygun olmasının yanında dış etkenlere yağmur, güneş, nem gibi aşındırıcı etkilere karşı da dayanıklı olmalıdır.

Bodrum Villa Kapısı

Villa kapısı üretimlerimizin tümünü müşterilerimizi istekleri ve belirledikleri özelliklere uygun olarak özel olarak gerçekleştiriyoruz. Bodrum villa kapısı koleksiyonumuzda yer alan tüm villa kapısı modelleri için Bodrum bölgesine ücretsiz keşif nakliye ve montaj hizmeti sunmaktayız. Bodrum villa kapısı imalatçıları arasında gerek tasarımları gerek kalite ve işçliği ile en çok tercih edilen villa kapısı üretici firması olmanın haklı gururunu taşıyoruz. Boss Çelik Kapı Bodrum villa giriş kapısı ihtiyaçlarınızda sizlere özel çözümler üretmektedir.

Bodrum Villa Kapısı Fiyatları Ne Kadar ?

Boss Çelik Kapı olarak tüm Bodrum bölgesinde ürünlerimizi müşterilerimize özel olarak üretmekteyiz. Bodrum Villa kapısı fiyatları kapının takılacağı alanın ölçüsüne, seçilen modele ve kullanılacak dış kaplama malzemesinin cinsine göre değişkenlik göstermektedir. Villa Kapısı siparişi vermeden önce fiyat teklifi almak için bizleri mutlaka arayın.

Villa Kapısı Ölçüleri Nasıl Olmalı ?

Villa kapısı ölçüleri kapının takılacağı alanın ölçüsüne özel olarak üretilmektedir. Bu nedenle villa kapısı ölçüleri ne kadar olmalı sorusunda verilecek net bir cevap olmamakla birlikte, villa giriş kapısını standart çelik kapılardan ayırt etmek için biraz daha geniş bir alan bırakılmasında fayda vardır. Standart daire kapıları 90-95 cm genişliğe sahipken gösterişli ve şık bir villa kapısı için minimum 140 cm genişlik bırakılması bir kapı ve yanında küçük bir yavru kanat olması için yeterlidir. Bunun haricindeki daha büyük ölçüler içinse ölçü özellikle kapının genişliği ne kadar fazla olursa kapının takıldığı alana katacağı değer daha da artacaktır.

Bodrum villa kapısı, Bodrum villa kapısı modelleri, Bodrum villa kapısı fiyatları, Bodrum çelik kapı, Bodrum dış kapı modelleri, villa kapısı üreticileri, villa kapısı imalat, kompozit villa kapısı Bodrum, kompakt villa kapısı, Bodrum villa kapıcı, kapı modelleri Bodrum, kapı fiyatları Bodrum, Bodrum villa giriş kapısı, Bodrum çelik kapı, Bodrum kapıcı,taş ev kapısı, mavi villa kapısı, bodrum mavi kapı, bodrum taş ev kapıları,

 

Villa Kapısı Modelleri

Dış Mekan Villa Kapısı 1881

Villa Kapısı Modelleri

2024 Villa Kapısı Modelleri 296

Villa Kapısı Modelleri

2024 Villa Kapısı Modelleri 281

Villa Kapısı Modelleri

2024 Mavi Villa Kapısı 260

Villa Kapısı Modelleri

2024 Villa Kapısı Modelleri 285

Villa Kapısı Modelleri

2024 Açık Gri Villa Kapısı 261

Villa Kapısı Modelleri

2024 Antrasit Villa Kapısı 355

Villa Kapısı Modelleri

Vizon Villa Kapısı Çelik Kapı 354

Villa Kapısı Modelleri

Gri Villa Kapısı Çelik Kapı 353

Villa Kapısı Modelleri

2024 Antrasit Villa Kapısı 349

Villa Kapısı Modelleri

2024 Villa Kapıları Modelleri 292

Villa Kapısı Modelleri

2024 Villa Kapısı Modelleri 289

Villa Kapısı Modelleri

2024 Villa Kapısı Modelleri 283

Villa Kapısı Modelleri

2024 Villa Kapısı Modelleri 277

Villa Kapısı Modelleri

2024 Villa Kapısı Modelleri 276

Villa Kapısı Modelleri

Dış İklim Serisi Villa Kapısı 273

Villa Kapısı Modelleri

Eskitme Klasik Villa Kapısı 272

Villa Kapısı Modelleri

Klasik Villa Kapısı 262

Villa Kapısı Modelleri

2024 Bodrum Mavisi Villa Kapısı 259

Villa Kapısı Modelleri

Klasik Dış İklim Villa Kapısı 258

Villa Kapısı Modelleri

Sarı Dış İklim Villa Kapısı 257

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir